TERMONUOTRAUKOS

termonuotraukos

Pastatų Energetika

pastatu.sertifikavimas

Per 24 val. prisijungė

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

Darbuotojų sauga

Statybos aikštelėse (statybvietėse) darbuotojai veikiami ypač didelės rizikos, nes darbo sąlygos nuolat keičiasi, naudojamos įvairios statybinės mašinos bei įrenginiai ir dirba įvairiu profesijų įvairaus profesinio pasiruošimo darbuotojai. Darbo vieta gali būti nepatogi, nesaugi, veikiama nepalankiu meteorologiniu sąlygų.

 

 

 

 

 

 

 

 

Todėl vienas pagrindinių darbdavių uždavinių yra įgyvendinti būtinas darbų organizavimo priemones dėl pavojų statybvietėse pašalinimo iki darbu pradžios, užtikrinti saugią ir sveiką darbo aplinką. Darbuotojų pareiga - darbus vykdyti pagal numatytą technologiją, teisingai naudojant kolektyvines ir asmenines apsaugines priemones ir darbo įrenginius.Valstybinė darbo inspekcija (toliau tekste - VDI), vykdydama darbuotoju saugos ir sveikatos norminių teisės aktų įgyvendinimo kontrolę, ypatingą dėmesį skiria šiems klausimams.Atsižvelgiant į aukštą traumatizmo statybose, ypač dėl kritimų iš aukščio, lygį VDI nuo 1999 metų vykdo ilgalaikę nelaimingų atsitikimų dėl kritimo iš aukščio prevencijos programą.

 

 

 

 

 

 

 

2002 metais VDI patikrino 775 statybos įmones bei firmas ir rado per 3000 norminių teisės aktų pažeidimų. VDI duomenimis, 2002 metais dėl nelaimingŲ atsitikimų (mirtinų, sunkių ir lengvų) statyboje nukentėjo 383 darbuotojai, iš jų 23 žuvo -daugiau negu kurioje nors kitoje ekonominės veiklos srityje. Pagrindinė nelaimingų atsitikimų statyboje priežastis — darbuotojų kritimas iš aukščio (28%). Dėl kritimų iš aukščio įvyko 19% lengvų, 46% sunkių ir 26% mirtinų nelaimingų atsitikimų. Siekiant padėti statybos dalyviams tinkamai įgyvendinti darboviečių įrengimo statybvietėse nuostatus, parengtus pagal Europos Sąjungos direktyvą 92/57/EEC (toliau - Nuostatus), rengti ir įgyvendinti priemones, atitinkančias Nuostatų reikalavimus, bendradarbiaujant su Danijos specialistais parengtas šis leidinys. Jame pateikiami Danijoje taikomi reikalavimai ir rekomendacijos apie saugius ir darbuotojų sveikatą saugojančius darbo metodus ir kitas darbuotojų saugos ir sveikatos priemones.

 

 

 

 

 

 

 

Pilnas duomenų sąvadas yra nemažos apimties. Norėdami susipažinti su visu aprašymu spauskite šią nuorodą. Sąvade nemažai naudingos informacijos apie aukštuminių darbų reikalavimus įpatumus, taip pat ir medžiagos padėsiančios nuosekliau susipažinti su statybinių pastolių darbo vietos įrengimu bei ekspluotacija.

 

Užklausimo forma

* Būtina užpildyti.

captcha

Naudingos nuorodos

Sekite mus

Facebook Instagram

Mokymo Centras

vjdrmc

NT meistrai

ntmeistrai